3 tünet, ami esetén szükség lehet a kineziológiai felmérésre
3 tünet, ami esetén szükség lehet a kineziológiai felmérésre
Megosztom veletek azt a három legjellemzőbb fájdalompontot, amivel kineziológusként már találkoztam!
A fájdalom- vagy triggerpont már önmagában egy elég erős kifejezés. Azt jelenti, hogy elérkeztél egy olyan határig, amikor már cselekedned kellene. Azt szokták mondani, hogy ha nem teszed, még nem fáj eléggé. Nos, ebben a témában nem törnék pálcát senki felett, de most leírom, milyen esetekkel találkoztam.
1. Az egyik leginkább jellemző szituáció az, amikor a kliensnek mindene megvan: szép háza, családja, autó, nyaraló, anyagi biztonság – valahogy úgy érzi mégis, hogy elakadt. Folyamatos a stressz az életében. Úgy érzi, mintha nem a saját feladatát végezné, nem a saját életét élné.
Az én példám nagyon beszédes: vezetőként dolgoztam sokáig, és hosszú időnek kellett eltelnie ahhoz – és meg kellett ismerkednem a kineziológiával – hogy rájöjjek, a felmenőim szegénysége bizony az én életemre is hatott. Soha nem mertem elengedni a biztos munkahely mítoszát.
2. Nem találja a helyét a kliens – ez egy másik, igen jellemző helyzet. Vajon miből fakadhat ez? Megtörtént eset például, hogy az édesanya már magzati szinten rettegett egy kliensem családjában, mivel az ő édesanyjának terhessége a második világháború utolsó évére esett. A nélkülözés, a mindennapos félelem hatott a terhességre, így a magzatra is. A várandós édesanya félelme aztán tovább adódott a lányának, majd még két további generáció szenvedte el magzati szinten ezt az érzést, más szituációban, más aspektusban, de az alap ugyanaz volt, a félelem, a rettegés, bizonytalanság, beteg lesz-e a gyermek.
Ezeket a félelmeket, érzelmeket adta egymásnak a soron következő generáció. Mi a megoldás? Ezeket a mintákat fel kell oldani.
3. És persze ott van az állandó önértékelési probléma: nem akarok olyan lenni, mint anyám, vagy mint apám. Ez is olyan történet, amely átadott félelmekből és frusztrációból fakad.
Ezeket is fel lehet oldani – a rekonstrukciós kineziológia nagyszerű módszer erre. Segít felismerni, feloldani, tenni a családért.
Az a cél, hogy a családban rend legyen, mindenki a helyén legyen, mindenki jól érezze magát. Ez nem valami álomcél – elérhető és elérendő minden ember számára. Ebben tud segíteni egy kineziológiai kezelés például, hogy feloldódjanak a blokkok, és a generációs problémák végére pont kerüljön.
A kineziológia egyik legnagyobb csodája, amikor megszületik a megoldás.
Küldetésem
A hozzám fordulóknak útmutatást és támogatást nyújtani nehézségeik kezelésében, újra önmagukra találásában.