Milyen tényezők miatt fontos, hogy igenis foglalkozzunk a testünkkel, lelkünkkel?

Milyen tényezők miatt fontos, hogy igenis foglalkozzunk a testünkkel, lelkünkkel?

Az egyensúly kérdése, a harmónia megtalálása talán még sosem volt olyan időszerű, sőt mondhatjuk, hogy égető kérdés, mint a huszonegyedik században. Miközben termékek ezreivel igyekeznek minket elérni különböző szolgáltatók számtalan szektorban, hogy jobban érezzük magunkat a bőrünkben, hogy egészségesebbek legyünk, hogy kiteljesedjünk, gyakran sokkal inkább azt érezzük, hogy valami eltűnt.

Mintha megszűnt volna az egyensúly. Szinte állandóan stresszben vagyunk valami miatt, ami kihat testi-lelki egészségünkre. Elkezdünk magunkkal foglalkozni. Edzünk, vitaminokat szedünk, helyesen táplálkozunk. Pipálgatjuk ki a szükséges tennivalókat jól-létünk érdekében, mégsem változik semmi. Vajon mi a megoldás? Miért vagyunk válságban?

Aztán ott vannak a kapcsolataink: türelmetlenné válunk a hozzánk közel állókkal is, nem tudjuk megértetni magunkat, mintha nem is egy nyelvet beszélnénk. Nincs időnk semmire, egyre kevesebb a sikerélményünk, vagy egyenesen vesztesnek érezzük magunkat. Nem működik a párkapcsolatunk, nem találjuk a hangot a gyerekünkkel, nem tudunk kiteljesedni nőként vagy férfiként. Úgy érezzük, hogy egyik probléma követi a másikat.

Ezt jól érezzük. De mégis miért van mindez?

Amikor nem elég a vitamin

Tételezzük fel tehát, hogy a fizikai testünk látszólag rendben van, hiszen edzünk, vitamint szedünk, vagy éppen most kezdtünk el életmódot váltani – de elkövetünk egy nagyon nagy hibát: nem figyelünk kellőképpen az érzéseinkre. Így felbomlik az egyensúly, és az a valami, amit nehezen fogalmazunk meg, a lelki-érzelmi folyamataink megbillenése visszahat fizikumunkra, egészségünkre is. A kineziológia ebben is tud segíteni, mégpedig többféleképpen.

Milyen családi minták tarthatnak vissza?

Nézzünk egy másik példát, amivel mindannyian találkozunk, csak valaki tudatos már rá, valaki még nem látja, esetleg most kezdi felismerni. Ezeket a mintákat előző generációkból hozzuk, amit nagyon hatékonyan fel lehet deríteni a rekonstrukciós kineziológia segítségével. Olyan kérdésekkel foglalkozunk, mint például miért nem érzem jól magam a bőrömben? Miért nem tudom meghatározni, hogy mire vágyom? Miért érzem azt, hogy felborult az egyensúly? Kérdések, amikre a válaszokat várjuk. Ehhez azonban fel kell fejteni az eddig elrejtett családi mintákat, meg kell érteni a hitrendszert, amiről nem beszéltünk még.

Azokat a válaszokat keressük meg együtt, melyek segítségével újra megtalálja a kliens a helyét a saját életében. Az egyensúlyt, amire mindannyiunknak szüksége van. A kineziológiai kezelés ebben segít nekünk.

Küldetésem

A hozzám fordulóknak útmutatást és támogatást nyújtani nehézségeik kezelésében, újra önmagukra találásában.

Korábbi tartalmak